DeutschEnglishČeština

Meditace & stress management

V dnešní době v zaměstnání téměř přespáváme a máme tendenci na sebe při práci zapomínat. Jak se tato zapomětlivost projeví na našem těle? Dlouhé hodiny před monitorem se projeví bolestí mezi lopatkami, bolestí zad a krku. 

Přehlédneme-li svou fyzickou schránku nabízí se nám následně pohled na naší psychiku, která je z nemalé části tvarována tím, jak se ve svém těle cítíme. Bolest a napětí v těle se překládá do naší mysli jako negativní situace, kterou se snažíme řešit různými způsoby. Odreagovat se například večeří při svíčkách se svým partnerem a přijít na jiné myšlenky je sice možnost, ale bohužel se nejedná o řešení. Naše mysl se na chvíli zaměří na novou situaci, ale návrat do znaveného a kameného těla je pro ní nevyhnutelný a stejně tak reakce, která přijde, jakmile zase usednete do své židle a prsty začnou pobíhat po klávesnici.

Co pro tuto neutěšenou situaci nabízí meditace?

Při lekci meditace, kdy je uvolněná pozornost směřována na naše tělo, získáme čas ve kterém se tělo rehabilituje a mysl zklidní. Navíc se zklidní i dech a to je další výhodou spojenou se cvičením. Pojďte si všimnout svého dechu. Dýcháte uvolněně? Dýcháte-li uvolněně, hlubší nádech a výdech vytváří prostor v těle a výdech tělo uvolňuje. Tato činnost ve vašem těle probýhá neustále, ale když vše uvolněně pozorujete zvětšujete efekt, který dech na tělo má. Pozorováním dechu se mimo jiné můžeme naučit velice jemně léčit tělo. Všechny pozice účině působí na různé orgány a svaly v těle. Směřujeme-li dech a mysl do nějaké oblasti, brzy v té oblasti pocítíme uvolnění a víc prostoru. Tento jev je jógou hojně využíván a zvládnutím tohoto principu v těle vytváříte rovnováhu, která vede současně k rovnováze mysli.

Jak může pomoci naše BMSR (Business Mind Stress Relief) metoda?

Představte si tedy možnost se od práce zvednout, odejít do zasedačky a za hodinu se vrátit s úplně uvolněnou, odreagovanou myslí a s úsměvem na tváři. Už nemusíte po práci spěchat do nejbližšího jģového studia, můžete se uvolnit zrovna v té části dne, kterou si vyberete. Představte si svoje kolegy či zaměstnance, kteří se s úsměvem vracejí ke svým povinostem a nacházejí nová zajímavá řešení. Představte si tým, který se společnou aktivitou účí nahlížet na své tělo a pochopením svých problémů chápe také lépe problémy svých kolegů a obchodních partnerů. Bude přínosné si všimnout, že to nejsem pouze já koho bolí koleno, a že není vůbec pozdě s tím něco dělat. Není pozdě z té situace udělat možnost pro dialog a nalézt řešení s jakým se brzy budeme bavit o tom jak se Vám lépe sedí, už se při chůzi nehrbíte, jak se někam rozplynula ta bolest v ramenou a krk už není tak zcepenělý.

 

Zkuste zaexperimentovat a dát józe a meditaci u vás ve firmě šanci!

 

Stav v jakém se nachází naše mysl po lekci jógy se dá přirovnat k mysli malého dítěte. Vzpomínáte na tu situaci, kdy si v hlavě zpíváte neustále dokola nejnovější hit, nebo přemýšlíte dokola nad něčím co vás stresuje a  najednou se vám nedaří myslet na nic jiného? Čím víc se snažíte, tím víc se zdá nemožné vypustit melodii, problém nebo text písně z hlavy. Řešením je se uvolnit a pozornost přenést do současného okamžiku. Zaměřit se na své tělo a začít s ním vědomě hýbat. Píseň nezapomenete a i vaše zpěvácké vlohy vám zůstanou. Problém se nerozplyne a i důsledky vašich činů vám zůstanou. Co vám tedy jóga nabízí za bonus? Jóga vám nabízí úsměv a uvolnění uprostřed bouře myšlenek. Jóga se stane oázou v poušti vašich aktivit.

 

 

Zaujala vás možnost objevit benefity cvičení jógy a meditace pro vaše kolegy či podřízené ve firmě?

Vyzkoušejte nás a objednejte si zkušební lekci zdarma! Přijedme k vám v termínu dle domluvy, vše zcela nezávazně vysvětlíme a představíme. Ideální skupina je 5-10 osob, ale vše je na domluvě.

Možné jsou lekce v češtině, angličtině nebo němčině!

Objednejte si zkušební lekci v sekci Kontakty. Těšíme se na vás :-)