DeutschEnglishČeština

Soukromé lekce jógyJmenuji se Maitrey, ale všichni mi říkají Láďa, protože to je jméno, které jsem dostal v červenci 1979 v jedné pražské porodnici. V posledních několika letech se mi podařilo změnit svůj život a začít žít svůj sen: učit jógu a meditaci. 

Jak jsem našel, co jsem hledal

Všechno začalo v roce 2005, tehdy mi téměř nic nechybělo. Měl jsem přítelkyni, nadprůměrný plat, hektickou práci, auto – zkrátka všechno, co mě mělo činit šťastným. Jak už to tak bývá – šťastný jsem rozhodně nebyl. Měl jsem neustálý pocit, že mi ještě něco chybí ke štěstí a něco, co už mám, že mi ve štěstí brání. Navíc jsem měl ještě jeden problém. Tím problémem byla otázka, která atakovala mou mysl a rušila můj „klidný spánek“. Díky té otázce jsem se rozhodl opustit svou „komfortní zónu“ a změnit svůj život: prodat vše, co mělo nějakou hodnotu, a odjet pryč na časově neomezenou cestu bez pevného geografického cíle, a to s cílem najít sám sebe. 

Koupil jsem si letenku do Thajska a stal se dobrovolně zrcadlem zhruba jednomu milionu úsměvů, které ke mně přicházely od těch očividně chudých, avšak – jak jsem doufal – šťastných lidí. Domů jsem si přivezl nečekaný suvenýr: úsměv, který na mé tváři zůstal několik dnů. Teprve s usměvem na svém obličeji jsem si všiml, jak nezvyklé je se bezdůvodně usmívat a že člověk může být šťastný a ani nemusí vědět proč. Nevěděl jsem, jestli jsem šťastný, protože se směju, anebo se směju, protože jsem šťastný. To nebylo to jediné, co mě v Thajsku potkalo. 

V roce 2005 jsem totiž poprvé zkusil meditovat v buddhistickém klášteře v horách u thajského města Chiang Mai. U zdi malého chrámu tam seděl budhistický mnich a lámanou angličtinou mi ukázal, jak meditovat. Co se zdálo být pouhým výletem do hor, se stalo začátkem mého zájmu o meditaci a východní filozofii. Necelý rok poté jsem se rozhodl odjet do Indie znovu a tentokrát věnovat veškerý svůj čas hledání toho, kdo jsem a co je smyslem života. To bylo také období, kdy jsem byl zasvěcen do tradice Siddha Parampara a získal své duchovní jméno Maitrey. Dal mi ho Guru Maharishi Arvind, pod jehož vedením jsem se věnoval meditaci a józe. Následovalo mnoho vhledů do reality bytí a hlubokých vnitřních zážitků. Nemalou oporou na každém kroku mi již od začátku mého pobytu v Indii byl také můj drahý Guru Osho. Po čtyřech letech strávených velice intenzivní meditací (více než 8 000 hodin), putováním po Indii a podílením se na organizování meditačních kempů (Maharishiho Arvinda) jsem se rozhodl spojit svůj život prastarým rituálem se svojí ženou Shephali. V roce 2011 jsem se vrátil do Čech a pochopil, že učit jógu a meditaci je mým snem, který si musím splnit.

Učit druhé je mým posláním

Vím, že člověk nepotřebuje procestovat svět nebo navštívit Indii, aby zjistil, co je smyslem jeho života. Také však vím, že to bylo přesně to, co jsem potřeboval já. Žít s Guruem a být v jeho stínu, blízko té energie, kterou jsem zažil v meditaci, trávit čas v meditačních kempech a meditovat v ašramech, bylo něco, co lze jen stěží zažít v Evropě. Potkával jsem tisíce mnichů a jako jeden z nich i žil, avšak teprve tehdy, když jsem sám začal učit jógu a meditaci, uvědomil jsem si, co jsem v Indii našel. Potkávat staré duše, toulat se po Indii, praktikovat jógu – to vše bylo krásné, ale učit je nepopsatelně krásnější. Dělám něco, co mým klientům pomáhá žít uvolněnější a šťastnější život. Sdílet své zkušenosti mě každý den přibližuje k pocitům, které jsem zažil v meditaci. Možnost vcítit se do vašich problémů a hledat jejich řešení v józe je největší z pokladů, které jsem v Indii našel. Proto se v mých hodinách budete těžko setkávat se slovem „problém“. Svoje klienty jsem se v Indii naučil vidět jako svého Guru. Jediné, na čem mi záleží, je vaše spokojenost, a jsem šťastný, když vidím, jak vám jóga pomáhá. 

Děkuji těm kteří se mnou již cvičí, a ostatní srdečně zvu na některou ze svých soukromých lekcí jógy. První lekci máte zdarma jako dárek ode mě, neváhejte mě proto kontaktovat. Sledovat mé aktivity můžete také na sociálních médiích: www.maitrey.cz, Twitter, Facebook, YouTube.

Koho by zajímaly certifikáty může nahlédnout zde.

Na tomto místě chci poděkovat svým učitelům v Indii, kterými byli Maharishi Arvind, Osho, P.P. Shri Narayankaka Dekhane Maharaj, Swami Bodhi Niranjan a mnoho dalších. Provází mě na každém kroku, déle než si mohu vzpomenout. Děkuji za vše, co pro mě udělali, a že mi byli a jsou zdrojem opory a inspirace. Děkuji i ostatním učitelům, mezi které patří moje žena, moje rodina, přátelé a všechny bytosti, které mě inspirovali a inspirují žít svůj sen.


Individual yoga classes

Shephali (Šefali) se narodila ve městě Amravati v samotném srdci Indie.

Její život významně ovlivnilo učení duchovního učitele Osha, jehož meditace začala praktikovat v roce 1999. Další krokem na její cestě k Józe byl roční intenzivní kurz jógy a naturopatie v roce 2005. Od té doby Shephali absolvovala mnoho meditačních kempů a také strávila několik měsíců v Oshově Ashramu. V roce 2009 jsem zaujal pevné místo v jejím životě a v současné době, po určitém čase stráveném v Indii, žijeme v Praze. Díky tomu nyní Shephali může sdílet své bohaté zkušenosti v oblasti jógy i s vámi. Český jazyk zatím neovládá perfektně, a tak jsou její hodiny jógy částečně také kurzem angličtiny.   

Ve svých lekcích vás Shephali pomocí vyváženého, dynamického a meditací prostoupeného stylu přiblíží duševní i fyzické rovnováze, síle a uvolnění. Můžete očekávat lekci sestavenou na základě vašich potřeb, v níž je kladen důraz na správné provedení ásan, na uvolnění těla i mysli, trochu potu a v neposlední řadě na úsměv, který vás bude provázet po celý zbytek dne. Shephali prezentuje vlídný a klidný přístup ke stylům Ashtanga Vinyasa, Hatha a Power jóga. Zaměřuje se na blahodárné účinky jógy a meditativní atmosféru, která vám pomůže efektivně řešit zdravotní problémy, uvolnit stres a účinně se zbavit deprese.

Shephaliny hodiny jsou určeny opravdu všem, kdo chtějí cvičit, meditovat a žít šťastněji. Neváhejte a rezervujte si první lekci.

Koho by zajímaly certifikáty může nahlédnout zde.