DeutschEnglishČeština

Oshovy meditace: méně vážnosti, více hravosti

Vyberte si jakoukoliv meditační techniku, nějakou dobu ji používejte a dříve či později budete mít možnost zakusit stav meditace.

Kdykoliv jsem v Indii navštívil město Pune chtěl jsem alespoň na jeden den navštívit Oshův ashram a nějakou z jeho veřejných meditací. V obrovské pyramidě jsou stovky žáků, kteří najednou tancují, křičí, smějí se a meditují. Oshův hlas se rozléhá místností a ticho mezi jeho slovy by se dalo krájet.

Ve svých lekcích používám Oshovy meditace, protože vím jak jednoduše mohou pomoci naší mysli k uvolnění. Technika jakou se k meditaci dostaneme není důležitá, tak proč nepoužít pohyb? Nakonec vstupujeme do té stejné meditace, kterou bychom zažili skrz dlouhé minuty sezení bez pohybu.

Oshovy meditace jsou vhodné pro ty, kteří sice chtějí meditovat, ale přitom se nedokážou uvolnit, sedět, nezúčastněně pozorovat a čekat, až meditace prostoupí jejich bytost.

Osho přizpůsobil svoje meditační techniky současné době. Proto kromě pouze mírně pozměněných tradičních meditací nabízí originální, aktivní, dynamické, hudbou, tancem a emocemi prostoupené meditace.
Oshovy techniky působí přitažlivě, protože obsahují méně vážnosti a více hravosti. Člověk se setká s neustálým tokem energie, intuitivním pohybem a neřízeným otevřením sebe sama.

Oshovy meditace jsou vědomé pohyby, tanec, zpěv, smích, třas a mnoho dalších velice důmyslně kombinovaných technik. Díky tomu všemu nakonec sedíte v absolutní rovnováze a ani nevíte, jak se to stalo.

Osho „byl“ jedním z nejvýznamnějších duchovních učitelů všech dob. Netradiční způsoby (přizpůsobené dnešní době a západnímu světu), jakými přibližoval meditaci a jakými interpretoval tradiční filozofické texty, se staly hlubokou inspirací a praktickou pomůckou statisícům jeho žáků po celém světě. 

Chcete-li okusit nějakou z Oshových meditací, sledujte moje Facebookové stránky, kalendář, nebo zkrátka přijdtě na jakoukoliv veřejnou lekci meditace.